Проти Трампа дасть свідчення свідок розмови

Вперше чоловік, який був присутній при розмові Трампа з Зеленським, дасть свідчення в Конгресі.

Співробітник Ради нацбезпеки США підполковник Александер Віндман, який був присутній при розмові президентів США Дональда Трампа і України Володимира Зеленського, у вівторок, 29 жовтня, дасть свідчення в Конгресі в рамках розслідування про можливий імпічмент Дональда Трампа, повідомляє CNN.

Віндман перший свідок, який безпосередньо був присутній в Овальному кабінеті під час розмови Трампа з президентом України Володимиром Зеленським.

Високопоставлений чиновник Білого дому планує повідомити комітету з питань імпічменту, що, на його думку, Трамп підірвала національну безпеку США, коли звернувся до Зеленському з проханням провести розслідування щодо своїх політичних суперників.

“Я не думав, що було доцільно вимагати, щоб іноземне уряд розслідувало дії громадянина США, і я турбувався про наслідки підтримки Україною з боку уряду США”, – йдеться у вступному слові Виндмана, яке цитує телеканал.

Віндман також планує сказати, що він повідомив про телефонному дзвінку Трампа з Зеленським головному юристу Ради нацбезпеки після прослуховування розмови з ситуаційної кімнати Білого дому разом з іншими представниками національної безпеки США.

“Я усвідомив, що якби Україна продовжила розслідування щодо Байдена і Бурисмы, це, ймовірно, було б витлумачено як підкилимна гра, яка, безсумнівно, призведе до того, що Україна втратить двопартійну підтримку, яку вона досі отримувала”, – йдеться в його заяві.

“Все це підірвало б національну безпеку США”, – додав Віндман, зазначивши, що після дзвінка він повідомив про свої проблеми провідному юристу Ради безпеки.

Нагадаємо, демократи запустили процедуру імпічменту Трампа через скандал навколо його розмови з президентом України.

Як стверджують опоненти американського лідера, він під час дзвінка намагався вплинути на Зеленського з метою почати розслідування діяльності в Україні сина екс-віце-президента Джо Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.

Трамп і Зеленський заперечують тиск в ході розмови.