Пентагон замовив майже 500 винищувачів F-35

Літаки будуть поставлені за найнижчою ціною за всю історію програми. Вартість одного винищувача не перевищить 80 млн доларів.

Міністерство оборони США уклало контракт з військово-промисловою корпорацією Lockheed Martin на виробництво і поставку 478 багатофункціональних винищувачів-бомбардувальників п’ятого покоління F-35. Загальна сума контракту складе 34 млрд доларів, повідомляється на сайті Lockheed Martin у вівторок, 29 жовтня.

Відзначається, що нові літаки будуть поставлені “за найнижчою ціною за всю історію програми”. Вартість одного винищувача не перевищить 80 млн доларів. У середньому, ціни знижені майже на 13%.

В рамках укладеної угоди 291 літак буде поставлений ВПС США, 127 – отримають міжнародні партнери програми F-35, ще 60 винищувачів призначені іноземним військовим замовникам.

Міжнародними партнерами програми виробництва F-35 є, зокрема, такі держави, як Великобританія, Італія, Австралія і Норвегія.

На сьогоднішній день у світі експлуатуються більш ніж 450 літаків F-35 на 19 авіабазах. Підготовку пройшли понад 900 пілотів і майже 8,5 тисяч техніків.

Як повідомляв Корреспондент.net, США виключили Туреччини з програми виробництва та придбання винищувачів F-35 після того, як Анкара отримала російські ЗРК С-400.

Також стало відомо, що Держдепартамент США погодив угоду про продаж Польщі 32 винищувачів F-35 на загальну суму близько 6,5 млрд доларів.