Над атомною бомбою СРСР працювали німецькі вчені

Після Другої світової війни в Росію для розробки атомної бомби приїхали кілька німецьких вчених, які згодом повернулися в НДР.

В Росії опублікували документи, які свідчать про те, що в створенні першої радянської атомної бомби брали участь приїхали з Німеччини в СРСР вчені Густав Герц, Ніколаус Риль Манфред фон Арденне, Петер Тіссен, Хайнц Позі і Роберт Депель. Про це повідомляється на порталі Історія Росатома.

Згідно з опублікованими “анкетами спеціального призначення”, заповнюваних вченими, які розробляли зброю спочатку при Адольфа Гітлера, а потім – при Йосипі Сталіні, зазначається, що лауреат Нобелівської премії з фізики Герц розробив метод розділення ізотопів з допомогою дифузії, що послужив основою технології газодиффузионного збагачення урану.

Спочатку Ріль займався отриманням надчистого металевого урану, а потім – дослідженням дії радіації на живі організми. Фон Арденне брав участь у розробці методів збагачення урану за допомогою газових центрифуг, а також створення потужного джерела іонів для мас-спектрометра.

Тіссен займався методами виготовлення трубчастих фільтрів для газодиффузионного збагачення урану. В СРСР Позі досліджував проходять в реактори ядерні процеси. Депель організував виробництво важкої води.

Відзначається, що згодом всі шість учених виїхали в НДР.

Зазначимо, нещодавно в ООН заявили, що у світі набирає обертів ситуація, при якій існують ризики ядерної конфронтації.