Молдова оголосила в міжнародний розшук олігарха-втікача Плахотнюка

Олігарх-утікач проходить у двох кримінальних справ за фактом відмивання грошей через підставні особи в особливо великих розмірах.

Молдова оголосила в міжнародний розшук колишнього лідера Демократичної партії Володимира Плахотнюка, який зараз перебуває за кордоном, повідомляється 29 жовтня у Facebook антикорупційної прокуратури.

Причиною оголошення в розшук і заочного арешту стала неявка Плахотнюка до правоохоронців.

Прокуратура нагадує, що Плахотнюк проходить у двох кримінальних справ за фактом відмивання грошей в особливо великих розмірах.

За даними слідства, в 2013-2015 роках він створив злочинну схему для відмивання грошей – відкрив компанії через підставних осіб, через які вивів близько $18 млн і 3,5 млн євро.

Раніше Антикорупційна прокуратура викликала Плахотнюка на допит, однак той не з’явився.

Экслидер Демократичної партії Молдови, олігарх Володимир Плахотнюк втік з країни в червні після загострення політичної кризи, який завершився зміною влади.

Раніше в Молдові в рамках розслідування справи про крадіжку мільярда наклали арешт на будівлі, зареєстровані на компанію FinparInvest, підконтрольну колишнього лідера Демпартії Володимиру Плахотнюку.

Ще повідомлялося, що після закінчення політичної кризи в Молдові 14 червня керівництво Демпартії екстрено покинуло країну. Пізніше Володимир Плахотнюк повідомив в соцмережі, що покинув країну, “щоб забезпечити безпеку себе і своєї сім’ї”. Він пообіцяв повернутися, щоб продовжити боротьбу з нинішньою владою в опозиції.