Мінськ шукає заміну російської нафти

В якості можливих портів поставок розглядається Україна і країни Балтії. Російська нафта після подорожчання стала менш привабливою для Білорусі.

Білорусь шукає шляхи заміщення російської нафти, розглядаючи варіанти її постачань з різних регіонів світу через порти України і країн Балтії. Про це заявила заступник голови концерну Белнефтехим Світлана Гуріна в опублікованому у вівторок, 29 жовтня, в інтерв’ю виданню СБ. Білорусь сьогодні.

“Питанням альтернативних постачань нафти ми займаємося не перший рік. Розглядаємо можливість постачання сировини з країн СНД, Близького Сходу, Африки до наших НПЗ як через українські порти, так і через порти Прибалтики”, – зазначила заступник голови концерну.

За словами Гуріною, білоруській стороні зрозумілі транспортні коридори, “однак рішення буде прийматися тільки в тому випадку, якщо альтернативні поставки будуть економічно ефективні”.

“Але зверну увагу: по мірі здійснення податкового маневру і зближення ціни на російську нафту з світовою ціною привабливість альтернативних поставок буде зростати”, – сказала заступник голови Белнефтехима.

Вона також підкреслила, що “заміна російської нафти на яку-небудь іншу не потягне за собою зміни якості палива”.

Білорусь шукає альтернативу російським поставкам нафти у зв’язку із зростанням її вартості на тлі проведеного РФ податкового маневру в нафтовій сфері. Мінськ хоче компенсації втрат від погіршення умов торгівлі нафтою, а Москва у відповідь запропонувала поглибити інтеграцію відповідно до договору про Союзну державу 1999 року. Білоруський Мінфін підрахував, що втрати бюджету від реалізації податкового маневру в РФ в 2019 році складуть близько $400 млн.

Нагадаємо, 19 квітня Белнефтехим повідомив про різке погіршення якості нафти, що надходить з Росії. Пізніше стало відомо, що Білорусь тимчасово обмежить поставки нафтопродуктів на експорт у Польщу, Україну і країни Балтії.

Лише 2 травня в Білорусь почала надходити чиста російська нафта по нафтопроводу Дружба.

У Росії затримали і заарештували чотирьох осіб у справі про забруднення нафти в нафтопроводі “Дружба”.