Ліквідація аль-Багдаді: стали відомі подробиці

Шпигун США викрав білизна лідера терористів, щоб спецслужби могли допомогою ДНК-тесту переконатися, що це аль-Багдаді, перед операцією з ліквідації.

Демсили Сирії (SDF), очолювані курдами, заявили, що їх шпигун викрав нижня білизна лідера терористів Абу Бакр аль-Багдаді перед його ліквідацією. Про це повідомив старший командувач SDF Полат Джан в Twitter у вівторок, 29 жовтня.

Отримавши нижня білизна голови “Ісламської держави”, фахівцям вдалося перевірити особу терориста і підтвердити, що це аль-Багдаді.

“Наш власний джерело, який зміг добратися до аль-Багдаді, приніс нижня білизна аль-Багдаді, щоб провести ДНК-тест і переконатися на 100%, що мова йде саме про нього”, – написав він.

Джан наполягав, що SDF зіграли важливу роль у спецоперації спільно з США. За його словами, “вся розвідка і доступ до аль-Багдаді, а також ідентифікація його місцезнаходження були результатом нашої власної роботи”.

“Наш разведисточник брав участь у передачі координат, управлінні висадкою десанту, участь в операції і її успішності до останньої хвилини”, – зазначив він.

Курдська командувач також заявив, що вторгнення Туреччини в Сирію уповільнило реалізацію спецоперації по знешкодженню аль-Багдаді.

“Більше місяця тому було прийнято рішення про ліквідацію аль-Багдаді. Однак вихід США і вторгнення Туреччини спонукали нас припинити наші спеціальні операції, включаючи погоню за аль-Багдаді”, – написав він.

Підтверджуючи ліквідації лідера “Ісламської держави” аль-Багдаді, Трамп підтвердив значну роль курдів у спецоперації.

Нагадаємо, що раніше Трамп на спеціальному брифінгу повідомив, що Абу Бакр аль-Багдаді був знищений в ході операції збройних сил США в сирійському Ідлібі.

Останки ватажка терористів ИГИЛ доставили на військову базу США в Іраку з села Бариша в провінції Ідліб у Сирії.

Пізніше також стало відомо, що на півночі Сирії вбили праву руку лідера “Ісламської держави” аль-Багдаді – Абу Хасана аль-Мухаджира.

Терорист №1 мертвий. Але “Ісламська держава” немає