ЗМІ назвали нового лідера бойовиків замість убитого аль-Багдаді

Бойовик ІГ (архівне фото)

Колишній іракський військовий офіцер аль-Афари, за даними ЗМІ, вже давно взяв на себе роль лідера, в той час, як роль аль-Багдаді була символічною.

Терористична організація “Ісламська держава” призначила нового ватажка замість ліквідованого Абу Бакра аль-Багдаді. Про це в неділю, 27 жовтня, повідомляє Newsweek.

За даними видання, новим лідером бойовиків став Абдулла Кардаш, відомий також як Хаджі Абдула аль-Афари. Керувати “мусульманськими справами” організації йому доручили ще в серпні. Це заяву розповсюдило близьке до ісламістів новинне агентство Amaq.

Відомо, що аль-Афари – колишній іракський військовий офіцер, який служив під керівництвом покійного лідера Саддама Хуссейна.

Один представник регіональної розвідки на умовах анонімності розповів, що Кардаш взяв на себе роль аль-Багдаді. За словами співрозмовників видання, до моменту загибелі роль аль-Багдаді як керівника угруповання була символічною. Він не брав участь ні в операціях, ні в повсякденних справах угруповання.

Нагадаємо, напередодні Дональд Трамп на спеціальному брифінгу підтвердив, що ватажок терористичної організації Ісламська держава (ИГИЛ) Абу Бакр аль-Багдаді був знищений в ході операції збройних сил США в сирійському Ідлібі.

Раніше ЗМІ називали інших бойовиків, які можуть очолити ИГИЛ. Також повідомлялися подробиці ліквідації аль-Багдаді.