У Багдаді на протестах загинуло шість осіб

З минулої п’ятниці в результаті заворушень в іракській столицею та інших містах загинули 77 осіб, кількість постраждалих наближається до чотирьох тисяч.

У столиці Іраку тільки за понеділок 28 жовтня загинуло на протестах шість чоловік, повідомив телеканал Sky News Arabia.

Всього з минулої п’ятниці в результаті заворушень в Багдаді та інших містах країни загинули 77 осіб, кількість постраждалих наближається до чотирьох тисяч.

Як передає телеканал Al Arabiya з посиланням на Об’єднаний оперативний штаб армії, в Багдаді у зв’язку з безперервними протестами введено комендантську годину.

Він буде діяти з опівночі до шостої години ранку аж до подальшого повідомлення.

У понеділок профспілка вчителів Іраку оголосив загальний страйк на знак солідарності з протестуючими студентами. У багатьох містах країни, передусім на півдні, молодь вийшла на вулиці, виступаючи проти високого безробіття і поганих умов життя, а також корупції у владних структурах.

Спецпідрозділ по боротьбі з заворушеннями взяло в кордон два столичних університету, щоб не допустити прориву студентів в центральні райони міста. Проте учні вузів, а також шкіл, незважаючи на жорсткі попередження з боку влади і зокрема міністерства освіти про неприпустимість участі школярів в акціях, все-таки приєдналися до демонстрацій. Проти протестувальників застосовувалися шумові гранати, у ряді районів відбулися зіткнення з поліцією.

Тим часом тисячі іракців відмовляються з минулого четверга покидати площу Тахрір в центрі Багдада, вимагаючи відставки уряду.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Іраку Адель Абдель Махді наказав елітним контртерористичним спецпідрозділам зайняти вулиці Багдада, де проходять масові антиурядові виступи.

Ще повідомлялося, в Іраку протестувальники спалили кілька офісів політичних партій та будівлю адміністрації в провінції Дхі-Кар.