В Цукрі запустили найбільшу в світі сонячну електростанцію

На території краю пустелі почав працювати электропарк потужністю більше 1,5 ГВт, який будували близько трьох років.

У пустелі Сахара в Єгипті запустили в експлуатацію сонячний парк Benban. Його потужність становить понад 1,5 ГВт, що робить його найбільшим у світі. Цю інформацію оприлюднив Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), виклавши відео про СЕС на YouTube.

Відзначається, що парк містить шість мільйонів фотоелектричних панелей.

На реалізацію цього проекту пішло три роки. ЄБРР профінансував створення 16 з 32 ділянок електростанції.

Сонячна електростанція побудована в околицях міста Ауса та займає 37 кв. км пустелі Сахара. Завдяки потужності в 1,5 ГВт парк здатний забезпечити електроенергією більше мільйона житлових будинків.

При цьому в подальшому сонячний парк планує вийти на потужність 1,8 ГВт.

Раніше найбільшою СЕС у світі була Tenger Desert Park в Китаї потужністю 1,54 ГВт.

Завдяки новій екологічно чистої сонячної електростанції Єгипет зможе щорічно запобігати 1,9 млн тонн викидів СО2 в атмосферу. При цьому до 2020 року країна планує отримувати 20% енергії з відновлюваних джерел.

До цього найбільшою в світі сонячною електростанцією називалася електростанція Noor Abu Dhabi в ОАЕ, яка відкрилася в липні цього року. При виході При виході на повну потужність сонячна електростанція буде виробляти 1,18 гігават електроенергії.

Раніше в лютому в Україні запрацювала найбільша сонячна електростанція. Вона знаходиться в Дніпропетровській області біля села Старозаводське Нікопольського району. Електростанція складається з майже 750 тисяч сонячних панелей загальною потужністю 200 МВт.