Трамп має намір вийти з договору про “відкрите небо” – ЗМІ

Трамп підписав документ про намір вийти з договору про “відкрите небо”

Дональд Трамп може вивести США з міжнародного договору, який дозволяє країнам-учасницям здійснювати неозброєні спостережні польоти над територіями один одного.

Президент США Дональд Трамп підписав документ, який стверджує його намір вивести США з Договору про відкрите небо 1992 року. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє The Wall Street Journal у понеділок, 28 жовтня.

Білий дім офіційно не коментував плани вийти з договору, хоча американські ЗМІ повідомляли про це ще на початку жовтня.

Один з чиновників заявив, що дискусії тривають: “з цим президентом все можливо”.

Союзницькі країни, включаючи Україну, наполягають на збереженні Договору про відкрите небо, який був розроблений з метою посилення впевненості, що країни не планують напад.

“Договір про відкрите небо є одним з основних міжнародних договорів у сфері європейської безпеки і контролю над озброєннями. Україна зацікавлена у підтримці та реалізації цього Договору”, – йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України на адресу WSJ.

Рішення про вихід з договору, який було підписано в 1992 році, набув чинності у 2002 році і дозволяє 34 державам-членам здійснювати неозброєні спостережні польоти над територіями один одного, може вплинути на здатність американських військових вести повітряне спостереження за Росією та іншими країнами-членами.

Критики американської адміністрації стверджують, що Росія втручалася в американські моніторингові польоти, використовуючи свої місії для збору розвідки в США.

Американські чиновники заявили, що Росія перешкодила США і Канаді здійснити політ поблизу військових навчань в центральній Росії 20 вересня.

Нагадаємо, що раніше США вийшли з ядерного договору з Росією. Пізніше і РФ підтвердила розрив ракетного договору з США. Таким чином Договір між Росією і США про ліквідацію ракет середньої і малої дальності втратив чинність.

Стане небезпечніше. Яким буде світ без ДРСМД