Меркель і Путін обговорили транзит газу Україною

Деталі розмови Меркель і Путіна щодо газу не повідомляються

Глави держав зателефонували в день тристоронньої зустрічі по газу в Брюсселі, щоб обмінятися думками щодо майбутнього транзиту.

Президент Росії Володимир Путін і канцлер Німеччини Ангела Меркель у понеділок, 28 жовтня, провели телефонну розмову, в ході якої обговорили питання про продовження транзиту російського газу до ЄС через територію України після 2019 року. Про це повідомила прес-служба Кремля.

“У зв’язку з проведенням сьогодні в Брюсселі чергового раунду тристоронніх міністерських консультацій Росія-ЄС-Україна відбувся обмін думками щодо продовження транзиту російського газу через територію України в Європу після закінчення в кінці 2019 року терміну дії відповідного контракту”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, Путін обговорив з Меркель домовленості, досягнуті на його зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом по сирійському врегулюванню.

“За обопільною оцінки виконання положень прийнятого Росією і Туреччиною меморандуму послужить стабілізації обстановки на північному сході Сирії, а також просування межсірійского політичного процесу, в тому числі в контексті початку роботи Конституційного комітету, наміченого на 30 жовтня в Женеві”, – додали в Кремлі.

Відзначимо, напередодні газових переговорів виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко повідомив, що РФ вимагає для укладення контракту поступки, на які Україна піти не може.

Зазначимо, на позаминулому тижні в Газпромі заявили, що продовження контракту на транзит газу з Україною буде єдиним шляхом, якщо Київ не створить незалежного оператора ГТС.

У відповідь Нафтогаз пообіцяв 1 листопада направити Газпрому позовні вимоги на суму більше $11 млрд, що може стати компенсацією за припинення транзиту газу.