Лідера ІГ вирахували після допиту одного з дружин – ЗМІ

Місцезнаходження ватажка ІГ було обчислено в результаті допиту однією з його дружин

В результаті затримання американським спецслужбам вдалося встановити приблизне місце дислокації ватажка ІГ.

Інформація про місцезнаходження ватажка терористичної угруповання “Ісламська держава” Абу Бакра аль-Багдаді була отримана в результаті затримання і допиту влітку цього року однією з його дружин і посильного. Про це повідомила газета The New York Times з посиланням на джерело.

За її інформацією, в результаті їх затримання американським спецслужбам вдалося встановити приблизне місце дислокації ватажка ІГ, який переховувався в “віддаленого села на північно-заході Сирії”.

Ці дані дозволили керівництву Центрального розвідувального управління США у співпраці з іракської і курдської розвідкою точніше встановити місцезнаходження аль-Багдаді, а також направити в цей район шпигунів відстеження його переміщень.

Американські військові планували використовувати робота в ході операції з ліквідації Абу Бакра аль-Багдаді, проте він не знадобився. Про це повідомив президент Сполучених Штатів Дональд Трамп.

За його словами, під будівлею, де перебував ватажок ІГ, було кілька тунелів, більшість з яких закінчувалися тупиком. В одному з них і сховався аль-Багдаді.

“У нас насправді був робот, щоб зайти в тунель, але ми не задіяли його, тому що ми переслідували його на дуже близькій відстані. Але у нас був робот на всякий випадок. Справа в тому, що ми побоювалися, що у нього буде пояс смертника, і якщо ми наблизимося до нього, і він підірве себе, люди загинуть”, – сказав Трамп.

Він зазначив, що замість робота за ватажком ІГ собаки гналися. “Він досяг кінця тунелю, поки наші собаки переслідували його”, – розповів президент. За його словами, в результаті ніхто з американських військових не постраждав, однак поранення отримало тварина. “Собака була поранена, і її винесли звідти”, – сказав він.

Нагадаємо, Дональд Трамп на спеціальному брифінгу підтвердив, що ватажок терористичної організації Ісламська держава (ИГИЛ) Абу Бакр аль-Багдаді був знищений в ході операції збройних сил США в сирійському Ідлібі.

Франція збирається продовжити боротьбу з Ісламським державою, незважаючи на вбивство її лідера.