Китай зменшив обороти по забрудненню повітря

З 2012 року показники забруднення повітря залишаються приблизно на одному рівні, підвищуючись або знижуючи приблизно на 0,3% у рік.

У Китаї перестали зростати обсяги щорічних викидів парникових газів, заявили вчені після проведеного дослідження, повідомляє One Earth.

Цю тенденцію помітили ще в 2012 році. З тих пір показники забруднення повітря залишаються приблизно на одному рівні, підвищуючись або знижуючи приблизно на 0,3% у рік.

“Це пов’язано в першу чергу з двома речами – підвищенням енергетичної ефективності, знизила потенційні викиди майже в півтора рази порівняно з 2002 роком, а також зі зниженням темпів приросту ВВП з 12% до 6%. Подальше зростання ефективності допоможе Китаю виконати Паризькі угоди”, – пишуть вчені.

Вчені не сумніваються в тому, що глобальне потепління є і що воно радикально змінить клімат Землі, якщо зростання середньорічних температур не вдасться стримати на позначці в 1,5-2 °C. На користь цього говорять заміри з кліматичних супутників, тисяч метеорологічних станцій і буїв в морі, а також різні комп’ютерні моделі клімату.

Щоб уникнути плачевних наслідків всі країни світу в грудні 2015 року підписали перше загальне і обов’язкове паризька хартія по боротьбі з глобальним потеплінням. Його учасники добровільно взяли на себе зобов’язання значно скоротити викиди парникових газів у наступні кілька десятиліть і утримувати їх на цьому рівні в наступні роки.

Нагадаємо, Київ обійшов Пекін за рівнем забруднення повітря.

Також повідомлялося, що зупинити глобальне потепління можна за 300 мільярдів доларів. Про це йдеться в розрахунках фахівців Організації Об’єднаних Націй.