Джонсон погодився на відстрочку Brexit

Борису Джонсону довелося піти на умови Брюсселя

У британського прем’єра немає іншого вибору, крім як підтвердити формальну згоду на відстрочку Brexit.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон погодився на пропозицію Євросоюзу відстрочити Brexit до 31 січня. Про це йдеться в його листі голові Європейської ради Дональду Туску, оприлюдненому в понеділок, 28 жовтня.

“Як вам відомо, відповідно до закону про вихід Сполученого Королівства з ЄС, який був нав’язаний уряду проти його волі, у мене немає іншого вибору, крім як підтвердити формальну згоду Сполученого Королівства на цю відстрочку”, – написав Джонсон.

При цьому він додав, що відстрочка лише “завдає шкоди британської демократії і відносин Лондона з ЄС”.

“Я б, безумовно, вважав за краще, щоб парламент Сполученого Королівства швидко ратифікував укладену нами угоду. Боюся, що цей парламент, на жаль, ніколи на це не піде, поки у нього буде можливість просити про нові відстрочки. Саме тому я досягаю проведення загальних виборів у грудні, щоб забезпечити обрання нового складу парламенту, який зможе дозволити встав перед нами питання у відповідності з конституційними нормами”, – йдеться в листі.

Визнаючи, що йому буде нелегко домогтися проведення дострокових виборів, Джонсон просить керівництво країн ЄС “чітко заявити про те, що нові відстрочки Brexit будуть неможливі. Він також висловив надію на те, що ситуацію навколо Brexit скоро вдасться вивести з глухого кута і Лондон з Брюсселем зможуть приступити до переговорів щодо укладення угоди про вільну торгівлю.

Раніше в понеділок стало відомо, що країни-члени Євросоюзу схвалили запит Великобританії про відстрочення дати Brexit на три місяці – до 31 січня 2020 року. Про це заявив голова Євроради Дональд Туск.

Нагадаємо, голосування за угоду з ЄС у парламенті Великобританії повинно було відбутися 19 жовтня, але замість цього депутати проголосували за поправку про те, що угоду не буде затверджено до тих пір, поки Палата громад не прийме всі закони, необхідні для виходу з Євросоюзу.

Після цього Борис Джонсон направив в Брюссель листа з проханням відкласти Brexit, але не підписав його. Він також направив друге, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відстрочка є помилкою.