Болгарія запідозрила російського дипломата в шпигунстві

Співробітник посольства РФ збирав інформацію, що становить державну таємницю, що стосується інтересів Болгарії, ЄС і НАТО.

Через справи про шпигунство Болгарія попросила відкликати російського дипломата, повідомляє прес-служба МЗС україни в понеділок, 28 жовтня.

Відзначається, що після зустрічі з російським послом, яка відбулася 25 жовтня, в понеділок зазначений дипломат вже залишив територію країни.

“Болгарська сторона висловила побажання, щоб співробітник посольства був відкликаний у понеділок до кінця дня. За інформацією МЗС, особа вже покинуло територію Болгарії”, – йдеться в повідомленні.

У свою чергу, прокуратура Болгарії повідомила про порушення кримінальної справи стосовно російського дипломата. Разом з тим справу було припинено, оскільки особа має дипломатичний імунітет.

“Спеціалізована прокуратура порушила кримінальну справу за злочин проти республіки стосовно іноземного громадянина за те, що з вересня 2018 року на території країни особа – іноземний громадянин – збирало з метою передачі іноземній державі інформацію, яка становить державну таємницю, що стосується інтересів Болгарії, ЄС і НАТО”, – наголошується в повідомленні.

Посольство РФ в Болгарії від коментарів утримується.

Минулого тижня про викриття російської шпигунської мережі заявили в Чехії. У Росії все заперечують.