Президент Чилі оголосив про зміну уряду із-за протестів

Себастьян Піньєра заявив, що Чилі живе в новій реальності”

Надзвичайний стан у всіх регіонах Чилі можуть скасувати, починаючи з неділі, зазначив Себастьян Піньєра.

Президент Чилі Себастьян Піньєра попросив всіх міністрів подати у відставку, щоб здійснити перестановки в уряді на тлі соціальних протестів, що охопили країну. Про це йдеться у зверненні чилійського лідера, яке транслювалося в Twitter в суботу, 26 вересня.

“Я попросив всіх міністрів подати у відставку, щоб сформувати новий кабінет”, – сказав Він, додавши, що “ми знаходимося в новій реальності”.

Президент також повідомив, що, “якщо обставини дозволять, він має намір скасувати надзвичайний стан у всіх регіонах починаючи з неділі”.

Нагадаємо, 14 жовтня у столиці Чилі почалися протести, які переросли у заворушення і зіткнення з поліцією після того, як вартість проїзду в метро в середньому зросла на 30 песо ($0,04), до максимуму в 850 песо ($1,2). Пізніше заворушення охопили й інші міста країни.

У зв’язку зі сформованою ситуацією президент країни Себастьян Піньєра оголосив надзвичайний стан і комендантську годину у столиці та ряді інших міст, а також прийняв рішення скасувати підвищення цін на проїзд у громадському транспорті. За даними влади, в ході заворушень загинули 19 осіб.

У вівторок Піньєра оприлюднив низку заходів соціальної підтримки населення, включаючи збільшення пенсій і зниження тарифів на електроенергію.