Північна Македонія скликає саміт держав Західних Балкан

Північна Македонія готова організувати саміт країн Західних Балкан

Президент Стево Пендаровски запропонував країнам Західних Балкан провести надзвичайну зустріч.

Президент Північної Македонії Стево Пендаровски виступив з ініціативою про скликання саміту країн Західних Балкан. Про це сказав глава держави за підсумками зустрічі з президентом Албанії Илиром Мета, повідомляє Укрінформ у неділю, 27 жовтня.

“Північна Македонія, Албанія та інші держави регіону повинні продовжити європейський шлях, який не має альтернативи. Президент Пендаровски запропонував країнам Західних Балкан провести надзвичайну зустріч у верхах, щоб обговорити питання розширення ЄС і добросусідські відносини між державами регіону”, – йдеться в повідомленні прес-служби президента Північної Македонії.

Зазначається також, що у випадку схвалення ініціативи, Північна Македонія могла б організувати цей саміт.

Президент Пендаровски запевнив свого албанського колегу в тому, що Північна Македонія продовжить вектор європейської інтеграції держави.

Нагадаємо, минулого тижня саміт ЄС відмовився почати переговори про вступ двох країн – Північної Македонії та Албанії. Єврокомісар Хан заявив, що лідери Євросоюзу не змогли виконати своє зобов’язання про початок переговорів.

Пізніше президент Європейської ради Дональд Туск розповів, що кілька країн-членів ЄС проголосували проти початку переговорів і пообіцяв, що Євросоюз знову розгляне це питання до саміту в Загребі в травні 2020 року.