Імпічмент Трампа: чиновник Держдепу дав свідчення

Філіп Рікер контролює дипломатичні відносини США з 50 країнами, включаючи Росію і Україну.

У Палаті представників Конгресу США поновилися слухання свідків у справі імпічменту президента Дональда Трампа. Першим заслухали дипломата Філіпа Рікера, повідомляє Голос Америки в суботу, 26 жовтня.

“Філіп Рікер, в. о. помічника держсекретаря у відносинах з Європою і Євразією, дав у суботу свідчення на закритих засіданнях комітетів у закордонних справах, розвідки і нагляду в Палаті представників”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що Рікер контролює дипломатичні відносини США з 50 країнами, включаючи РФ і Україну. Під час слухань 26 жовтня він заявив, що йому нічого не було відомо про те, що в червні-серпні Трамп міг затримувати надання допомоги Україні з метою тиску на Володимира Зеленського.

Повідомляється, що Рікер знав про заморожування військової допомоги Україні, але не знав причину цього рішення, оскільки дипломат передав питання відносин з Україною Курту Волкер, колишньому спецпредставникові Держдепартаменту, голови дипмісії США в Києві Вільяму Тейлору, послу США в ЄС Гордону Сондленду і Джорджу Кенту, заступник помічника держсекретаря.

Рікер також намагався домогтися того, щоб Держдепартамент активно захищав від критики колишнього посла США в Україні Марі Йованович.

Напередодні повідомлялося, що в американському Конгресі відновили слухання у справі про імпічмент президенту Дональду Трампу. Після Філіпа Рікера в понеділок перед комітетами дасть свідчення Чарльз Купперман, колишній заступник радника з нацбезпеки, у вівторок – Олександр Віндман, головний експерт Ради нацбезпеки Білого дому по Україні, в середу – Кетрін Уилбаргер, в. о. помічника міністра оборони з питань міжнародної безпеки, а в четвер – Тім Моррісон, головний радник з Росії і Європі в Раді нацбезпеки президента США.

Слухання відновили, тому що федеральна суддя Берил Ховелл відхилила запит про незаконність процесу імпічменту.

Нагадаємо, демократи запустили процедуру імпічменту Трампа через скандал навколо його розмови з президентом України Володимиром Зеленським.