У США вимагають розслідувати застосування Туреччиною фосфорних бомб у Сирії

Сенатори направили держсекретареві Помпео лист з вимогою провести термінове розслідування.

Американські сенатори, які представляють Республіканську і Демократичну партії, вимагають від держсекретаря Сполучених Штатів Майкла Помпео розслідувати роль Туреччини в застосуванні на півночі Сирії боєприпасів з білим фосфором проти цивільних. Про це в п’ятницю, 25 жовтня повідомляє Foreign Policy.

Кріс Ван Холлен (демократ, штат Меріленд), Патрік Ліхі (демократ, штат Вермонт), Річард Блюментал (демократ, штат Коннектикут) і Маршу Блекберн (республіканка, штат Теннесі) направили держсекретареві відповідний лист, вимагаючи надати відповідь до 1 листопада.

Сенатори вимагають з’ясувати, як боєприпаси з білим фосфором могли потрапити до турецьким військовим, чи було їх застосування порушенням міжнародного права, і якщо так, то як на це буде реагувати американська адміністрація.

Вони також хочуть знати, чи брали підрозділи Збройних сил Туреччини рішення про застосування білого фосфору самостійно або ж діяли за вказівкою влади країни.

Як відомо, турецька армія 9 жовтня розпочала операцію Джерело миру в Сирії проти сил самооборони сирійських курдів (YPG), яку Анкара вважає союзником забороненої в Туреччині Курдської робочої партії (КРП).

За два дні до цього США оголосили про виведення своїх військових з прикордонних районів Туреччини і Сирії, тим самим відкривши Анкарі шлях до наступу.

Туреччина має намір створити в північних регіонах Сирії уздовж свого кордону так звану зону безпеки, очищену від сил самооборони сирійських курдів і бойовиків терористичних угруповань, і розселити там до двох мільйонів сирійських біженців, які зараз знаходяться в Туреччині.