У США відновили слухання у справі про імпічмент Трампу

У Конгресі США продовжать слухання про імпічменту Трампа

Свідки продовжать давати свідчення перед комітетами Конгресу. Слухання призупиняли через звернення про незаконність справи, але суд відхилив це звернення.

Слухання свідків у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа поновлюються в Палаті представників Конгресу. Про це повідомляє CNN у суботу, 26 жовтня.

Перший свідчення буде давати професійний дипломат і в. о. помічника держсекретаря США Філіп Рікер.

“Філіп Рікер, професійний дипломат, нині виконуючий обов’язки помічника держсекретаря США з європейських та євразійських справах, повинен дати свідчення перед трьома комітетами, які проводять розслідування імпічменту президента Трампа”, – сказано в повідомленні.

Його засвідчення перед комітетами було відкладено через пам’ятних заходів, присвячених смерті голови спецкомітету Палати представників з нагляду Елайджі Каммінгса.

Видання зазначає, що Рікер був одним з державних чиновників, які робили узгоджені зусилля, щоб захистити тодішнього посла в Україні Марі Йованович від нападок з боку американських консервативних ЗМІ, починаючи з березня.

Також стали відомі імена та інших доповідачів. Вже в понеділок перед комітетами дасть свідчення Чарльз Купперман, колишній заступник радника з нацбезпеки, у вівторок – Олександр Віндман, головний експерт Ради нацбезпеки Білого дому по Україні, в середу – Кетрін Уилбаргер, в. о. помічника міністра оборони з питань міжнародної безпеки, а в четвер – Тім Моррісон, головний радник з Росії і Європі в Раді нацбезпеки президента США.

Слухання відновили, тому що напередодні федеральна суддя Берил Ховелл відхилила запит про незаконність процесу імпічменту.

Нагадаємо, демократи запустили процедуру імпічменту Трампа через скандал навколо його розмови з президентом України.

Як стверджують опоненти американського лідера, він під час дзвінка намагався вплинути на Зеленського з метою почати розслідування діяльності в Україні сина екс-віце-президента Джо Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.

Трамп і Зеленський заперечують тиск в ході розмови.