У Португалії уряд соціалістів принесло присягу

Соціалістичний уряд було вдруге обрано на виборах у Португалії. Серед його пріоритетів на наступні чотири роки – боротьба зі зміною клімату і зі старінням населення країни.

Уряд лівоцентристської Соціалістичної партії Португалії прийняв присягу і початок свій другий чотирирічний термін. Про це повідомляє агентство Associated Press у суботу, 26 жовтня.

Прем’єр-міністром Португалії залишився Антоніу Кошта, Маріо Сентено і надалі буде міністром фінансів, а Аугусто Сантос Сільва – міністром закордонних справ.

В уряді Кошти – 11 чоловіків і вісім жінок. Його ключові пріоритети на наступний термін: зміна клімату, старіння населення країни, рівність і цифрове розвиток.

Соціалісти перемогли на загальних виборах раніше в цьому місяці, однак їм не вистачило 10 місць для більшості 230-місцевому парламенті. Це означає, що їм доведеться вести переговори з іншими партіями для схвалення їх законодавства.

Радикальний Лівий блок, який отримав 19 місць, і Комуністична партія з 12 мандатами заявили про свою готовність вести переговори з соціалістами.

Антоніу Кошта прийшов до влади чотири роки тому, пообіцявши скасувати заходи жорсткої економії, запроваджені під час фінансової кризи в Європі, коли Португалія потребувала міжнародної допомоги.

Нагадаємо, що вибори в Португалії відбулися 4 жовтня. На наступний день стало відомо, що понад 37% виборців віддали голоси за правлячу партію “Португалія, вперед”.