Перший в історії закон про шифрування даних прийняли в Китаї

Закон дозволив держорганам контролювати встановлені криптографічні стандарти. Це зроблено для того, щоб запобігти витоку даних, які здатні нашкодити державним структурам Китаю, компаніям і приватним особам.

У Китаї схвалили перший в історії країни закон про шифрування даних. Відповідне рішення прийняв постійний комітет Всекитайських зборів народних представників, повідомляє Xinhua у суботу, 26 жовтня.

Закон набуде чинності з 1 січня 2020 року. Згідно з документом, компетентні органи влади будуть контролювати криптографічні стандарти, які, згідно із затвердженим законодавчого акту, поділяються на ключові загальноприйняті і комерційні типи шифрування.

Зазначається, що закон був прийнятий для того, щоб запобігти витоку даних, які здатні нашкодити державним структурам Китаю, компаніям і приватним особам. Він також регламентує покарання, які покладаються в разі порушення встановлених принципів безпеки.

Уряд Китаю буде всіляко заохочувати підготовку кваліфікованих фахівців в області криптографії, а також їх роботу в національних інтересах.

Нагадаємо, що раніше зростання економіки Китаю сповільнилося до 6%. Показник зростання китайської економіки в липні-вересні став найнижчим за всю 27-річну історію спостережень.

Також повідомлялося, що Китай вивів на орбіту супутник для зондування Землі. Встановлена на супутнику Гаофэнь-10 оптика дозволяє робити фотознімки з роздільною здатністю менше одного метра.