Можлива нова операція Туреччини в Сирії – Ердоган

Ердоган заявив про можливість нової операції в Сирії

Ердоган заявив, що якщо курдські формування не залишать північну частину Сирії, то Туреччина відновить військову операцію в регіоні.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що якщо за 150 годин курдські формування Загону народної самооборони і Робочої партії Курдистану не залишать північну частину Сирії, Туреччина готова сама очистити регіон. Слова Ердогана передає агентство Anadolu у суботу, 26 жовтня.

“Ми працюємо над створенням безпечної зони в Сирії, щоб запобігти атакам РКК, YPG і ІГ (терористична організація Ісламська держава). Якщо через 150 годин терористи залишаться, ми візьмемо контроль над регіоном і самостійно вичистимо їх з території”, – сказав він.

Як відомо, турецька армія 9 жовтня розпочала операцію Джерело миру в Сирії проти сил самооборони сирійських курдів (YPG), яку Анкара вважає союзником забороненої в Туреччині Курдської робочої партії (КРП).

За два дні до цього США оголосили про виведення своїх військових з прикордонних районів Туреччини і Сирії, тим самим відкривши Анкарі шлях до наступу.

Туреччина має намір створити в північних регіонах Сирії уздовж свого кордону так звану зону безпеки, очищену від сил самооборони сирійських курдів і бойовиків терористичних угруповань, і розселити там до двох мільйонів сирійських біженців, які зараз знаходяться в Туреччині.