Мери Каталонії виступили за право на самовизначення регіону

Мери Каталонії вимагають права на самовизначення для регіону

З відповідною вимогою до центральної влади Іспанії звернулися 814 каталонських мерів.

Більшість мерів Каталонії закликали іспанські влади надати регіону право на самовизначення. Про це повідомляє агентство Reuters в суботу, 26 жовтня.

Мери 814 з 947 місцевих органів влади регіону зібралися в штаб-квартирі регіонального уряду, щоб представити його лідеру Киму Торрі документ, що закликає до свободи політичних в’язнів, діалогу та надання регіону права на самовизначення.

“Ваша присутність тут є ознакою єдності, єдності, яке необхідно, і яке ми повинні захищати від репресій”, – сказав Торрі під крики “незалежність”.

Збори мерів відбулося в день протесту, який завершиться в Барселоні маршем у центрі міста. Протест організували групи Assemblea Nacional Catalana і Omnium Cultural – організації, які виступають за незалежність Каталонії, і чиї лідери входять в дев’ятку засуджених сепаратистів.

Обидві організації заявляють, що вони віддані мирним протестам. Однак деякі марші минулого тижня були затьмарені насильством і сутичками між демонстрантами і поліцією.

Нагадаємо, 14 жовтня Верховний суд Іспанії виніс вирок дев’яти каталонським політикам, які підтримали незалежність Каталонії в 2017 році. Вони отримали від дев’яти до 13 років в’язниці. Це рішення викликало в Каталонії масові протести прихильників незалежності.