Генсек ООН висловив тривогу за накриває світ хвилі протестів

В ООН стурбовані через що накриває світ хвилі протестів

Уряди зобов’язані дотримуватися свободу самовираження і право громадян на мирні протести.

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш у зв’язку з хвилею протестів по всьому світу закликав лідерів країн прислухатися до потреб людей.

“Ми стаємо свідками хвилі демонстрацій по всьому світу – від Близького Сходу до Латинської Америки, від Європи до Азії”, – заявив він, виступаючи перед журналістами.

“І я закликаю лідерів всюди прислухатися до реальних проблем реальних людей, – підкреслив Гутерріш. – Уряди зобов’язані дотримуватися свободу самовираження і право громадян на мирні протести”.

Крім того, він визнав, що різні причини змушують людей виходити на вулиці, але у всіх протестах є і щось загальне. “Абсолютно ясно, що зростає дефіцит довіри між людьми і політичним істеблішментом, а також зростає загроза існуючому суспільному договору”, – упевнений генсек ООН.

“Навіть там, де люди не протестують, їм нелегко і вони хочуть бути почутими. Люди хочуть, щоб їх законні права дотримувалися, щоб їх думка враховувалася при прийнятті рішень, що впливають на їхнє життя”, – додав він.

Нагадаємо, 1 жовтня почалися протести в Багдаді. Пізніше вони охопили не тільки столицю Іраку, але і кілька провінцій. Демонстранти вимагають відставки уряду, а також поліпшення умов життя, вирішення проблем у сфері охорони здоров’я, освіти та на ринку праці, боротьби з корупцією.