У США проти розслідування Мюллера почали кримінальну перевірку

У США почали кримінальну перевірку “російського” розслідування Мюллера

Генпрокурор Вільям Бар перекваліфікував у кримінальну справу адміністративну перевірку розслідування Роберта Мюллера про передбачуване втручання Росії у вибори президента США в 2016 році.

Перевірку щодо розслідування екс-спецпрокурора США Роберта Мюллера про передбачуване втручання Росії у президентські вибори США 2016 року перекваліфікували у кримінальну справу. Про це з посиланням на джерела, знайомі зі справою, повідомляє Politico у п’ятницю, 25 жовтня.

“Розслідування, про якому генеральний прокурор Вільям Бар розпорядився для перевірки розслідування можливих зв’язків між кампанією Трампа 2016 року і Росією, тепер стало кримінальною справою”, – йдеться в повідомленні.

Зміна статусу розслідування прокурора штату Коннектикут Джона Дарема на кримінальну значно розширює його можливості по збору інформації. Тепер Дарем може викликати свідків в суд для дачі показань і запитувати документи. Раніше прокурор міг допитувати свідків тільки з їх згоди і тільки вивчати урядові документи.

Нагадаємо, в квітні Мін’юст США оприлюднив доповідь Мюллера за підсумками дворічного розслідування про передбачувану змову президента США з Росією під час президентських виборів в 2016 році.

Спецпрокурор встановив, що РФ втручалася в президентські вибори в США в 2016 році, але виборчий штаб Трампа в цьому не брав.

Пізніше стало відомо, що розслідування російського втручання обійшлося США майже в $32 млн. Справою займався спецпрокурор і 19 юристів. Також залучалися десятки інших фахівців.