В ЄС не домовилися про відстрочку Brexit

Прийняття остаточного рішення перенесли на наступний тиждень, щоб подивитися, як проголосує Палата громад щодо дострокових виборів.

Посли Європейського Союзу на засіданні в Брюсселі не змогли домовитися про тривалості відстрочки Brexit. Про це на брифінгу у п’ятницю, 25 жовтня, повідомила прес-секретар Європейської комісії Міна Андрєєва, повідомляє Європейська правда.

Відповідаючи на питання журналістів, Андрєєва повідомила, що зустріч, на якій посли обговорювали відстрочку Brexit, завершилася, проте остаточне рішення буде прийнято в найближчі дні.

“Я можу сказати, що посли 27 країн в принципі погодили відстрочку і продовжать працювати в найближчі дні. Є намір ухвалити це рішення у письмовій процедурі”, – сказала вона.

Раніше ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що ЄС може перенести прийняття рішення щодо нової дати Brexit на початок наступного тижня, щоб зрозуміти, чи готовий парламент Великобританії піти на дострокові вибори.

Як відомо, британські депутати загальмували розгляд угоди про Brexit, у зв’язку з чим прем’єр Джонсон в четвер закликав Палату громад проголосувати за проведення дострокових виборів 12 грудня. Палата розгляне це питання в понеділок.

Більшість країн Євросоюзу виступають за надання тримісячної відстрочки для Британії з можливістю покинути блок раніше, якщо угода про Brexit буде схвалено в парламенті. Франція виступає за більш короткий термін перенесення Brexit.

Більш ніж через три роки з тих пір, як британці проголосували за вихід з Євросоюзу, доля Brexit залишається невизначеною. Зараз датою Brexit залишається 31 жовтня.

ЄС ніколи не погодиться з “жорстким” Brexit – Туск