Парламент Франції ухвалив закон про легалізацію марихуани

Право використовувати марихуану отримають пацієнти, які страждають від невиліковних хвороб і ускладнень через хіміотерапії.

Нижня палата парламенту Франції ухвалила закон, який дозволяє використання марихуани в медичних цілях. Про це повідомляє France 24 у п’ятницю, 25 жовтня.

Відзначається, що тепер документ повинен схвалити Сенат і підписати президент.

Планується, що експеримент по застосуванню медичної марихуани почнеться у Франції вже в першій половині 2020 року. Право використовувати продукт отримають близько трьох тисяч пацієнтів, які страждають від невиліковних хвороб, епілепсії, спазматической болю, судом, розсіяного склерозу, ускладнень через хіміотерапії.

Згідно із законом, марихуану у Франції зможуть виписувати пацієнтові лікарі кількох лікарень. Спочатку марихуану можна буде отримати в аптеці тієї лікарні, яка виписала рецепт, а потім – в аптеці за місцем проживання. Препарат можна буде отримати у вигляді висушених листя і шишок рослини, трав’яних чаїв і масел.

Раніше в американському штаті Нью-Йорк дозволили вживання марихуани. Жителі штату можуть вживати і зберігати до 60 грамів канабісу. У разі, якщо кількість знайденого при обшуку марихуани перевищить 140 грамів, її власник заплатить штраф 200 доларів.

Як повідомлялося, в Україні легалізацію медичної марихуани підтримують більше половини громадян.