Жителя Білорусі засудили до смертної кари за жорстоке вбивство дитини

На тілі дитини виявили щонайменше 46 травм. Трагедія сталася восени 2018 року.

Брестський обласний суд засудив в п’ятницю, 25 жовтня, до вищої міри покарання вбивцю малолітньої дівчинки в білоруському місті Лунінець, матері загиблої дитини призначено покарання у вигляді 25 років позбавлення волі в колонії загального режиму, повідомила Інтерфаксу помічник голови суду Сніжана Гришкевич.

Співрозмовник агентства також наголосила, що вирок суду не набув законної сили і може бути оскаржена. Справа розглядалася на закритому судовому засіданні.

За інформацією незареєстрованого в Білорусі правозахисного центру Весна, засуджених звуть Віктор Сергиль і Наталія Колб.

Трагедія сталася в Лунинце восени 2018 року. Ввечері 27 жовтня батько дівчинки повернувся додому і виявив тіло дочки з ознаками насильницької смерті. В цей час в квартирі перебували 25-річна мати дитини та її 47-річний знайомий Віктор Сергиль. Обидва були п’яні.

За версією звинувачення, злочин було скоєно з особливою жорстокістю. На тілі дитини були виявлені не менше 46 травм.

Білорусь залишається єдиною країною в Європі і СНД, де зберігається смертна кара, яка у відповідності з Конституцією застосовується як виняткова міра покарання за особливо тяжкі злочини. Вирок суду приводиться у виконання через розстріл. Разом з тим смертні вироки у відношенні жінок не виносяться.

Родичам смертників, як правило, не повідомляють про розстріл і не надають останнє побачення перед стратою. Згідно з білоруським законодавством, тіла розстріляних не видаються родичам для поховання, а місце їх поховання не повідомляється. Смертну кару в республіці засуджують ЄС, ОБСЄ і ряд міжнародних організацій.

Нагадаємо, в листопаді 2018 року в Білорусі стратили двох чоловіків-фігурантів справи про “чорних ріелторів”. Їх визнали винними у вбивстві шести людей.