Глава Пентагону пояснив, де будуть війська США в Сирії

Американські військові залишаться в Сирії для охорони нафтових родовищ

Американські військові залишаться в провінції Дейр-ез-Зор, щоб захистити нафтові поля від бойовиків ІГ.

США перекинуть додаткові війська в сирійську провінцію Дейр-ез-Зор для охорони нафтових полів від бойовиків “Ісламського держави”. Про це в п’ятницю, 25 жовтня, американський міністр оборони Марк Еспер за підсумками зустрічі глав військових відомств НАТО, пише ТАСС.

“Наша місія в Сирії зберігається з тією ж метою, з якою вона була розпочата, – боротьби з ІГ. Ми приймемо міри, щоб не допустити контролю ІГ над нафтовими ресурсами”, – сказав Еспер, відмовившись уточнювати подробиці перекидання військ в провінцію.

Він не виключив, що для охорони родовищ нафти будуть перекинуті виведені з північного сходу Сирії у зв’язку з турецькою операцією американські підрозділи.

У той же час, він запевнив, що США не розглядають можливість участі своїх наземних сил у міжнародній місії на північному сході Сирії, якщо вона буде сформована.

“Але ми підтримуємо ініціативи європейських країн НАТО”, – підкреслив він, торкнувшись пропозиції Німеччини щодо проведення міжнародної миротворчої операції на північному сході арабської республіки.

Як повідомлялося, США вивела свої війська із зони військової операції Туреччини в Сирії в Іраку. Пізніше вони будуть передислоковані в Кувейт або Катар.