У Мадриді перепоховали останки Франсиско Франко

Труну з останками Франсиско Франко відвезли на цвинтар Мингоррубио

Нове місце поховання диктатора знаходиться в склепі, де в 1988 році була похована дружина Франка.

Рештки іспанського диктатора Франсиско Франко (1892-1975) були перенесені з монументального комплексу Долина полеглих поблизу Мадрида і перепоховані на кладовищі Мингоррубио. Про це повідомляє ТАСС у четвер, 24 жовтня.

Церемонія проходила в закритому для преси режимі. На ній були присутні лише 22 родича диктатора. Перед похованням Франка відбулася служба. Нове місце поховання диктатора знаходиться в склепі, де в 1988 році була похована його дружина Кармен Поло.

Раніше в четвер в Мадриді ексгумували останки Франсиско Франко. Процедура почалася приблизно в 10:30 за місцевим часом (11:30 за Києвом). Щоб витягнути труну, в якій 44 роки тому був похований диктатор, була піднята гранітна плита вагою 1,5 тонни, що покриває могилу.

Як заявив виконуючий обов’язки прем’єр-міністра країни Педро Санчес, перенесення останків диктатора поклав кінець аномалії в іспанській демократії.

“Завершується довгий процес, який мав [підтримку] законодавчої, виконавчої і судової влади, – уточнив він. – Зроблений ще один крок у бік примирення, яке може спиратися тільки на демократію та свободу, які всі ми поділяємо”.

Вдень прихильники Франка провели кілька акцій протесту проти ексгумації.

Нагадаємо, рік тому парламент Іспанії прийняв рішення перенести останки Франка. У свою чергу кілька нащадків Франко висловили свій “твердий і одностайний” протест ексгумації. Тисячі ультраправих протестували проти винесення останків Франка з мавзолею.