Пригальмувати зміна клімату: в ООН назвали ціну питання

Сума, необхідна на припинення глобального потепління, співставна з витратами на армії всіх країн світу протягом лише двох місяців.

Зупинити глобальне потепління можна за 300 мільярдів доларів. Про це йдеться в розрахунках фахівців Організації Об’єднаних Націй, повідомляє в середу, 23 жовтня, Bloomberg.

Відзначається, що збалансувати викиди шкідливих газів в атмосферу, які викликають ефект глобального потепління, можна шляхом висадки дерев та рекультивації деградованих земель.

“Ми втратили біологічну функцію ґрунтів. Ми повинні це змінити”, – пояснив учений Баррон Орр.

За словами помічника генерального директора ООН з питань продовольства і сільського господарства Рене Кастро Салазара, мова йде про відновлення зіпсованих людською діяльністю двох мільярдів гектарах землі у всьому світі.

“При політичній волі та інвестиціях це можливо”, – переконаний він.

Кліматологи вважають, що необхідні на це 300 мільярдів доларів допоможуть зупинити глобальне потепління на 15-20 років. Це час людство може використовувати задля розвитку менш шкідливих для навколишнього середовища технологій.

Фахівці відзначають, що сума, яка потрібна для підтримання екології, порівнянна з річним ВВП такої держави, як Чилі, або ж витратами на армії всіх країн світу протягом лише двох місяців.

Нагадаємо, у вересні в 160 країнах пройшли масштабні акції на захист клімату і навколишнього середовища. У деяких країнах, наприклад, у Великобританії вони продовжилися і в жовтні.