Курди звинувачує Туреччину в продовженні бойових дій

Курди покинули зону військової операції Туреччини

Турецька армія і союзні їм сили продовжують обстріл в районі міста Рас-ель-Айн, заявляють курди.

Туреччина разом з союзниками продовжують бойові дії в районі Рас-ель-Айн, незважаючи на оголошення про припинення військової операції в Сирії. Про це заявив у четвер, 24 жовтня, командувач Сирійської демократичних сил Мазлум Кобани Абді.

“Гаранти припинення вогню повинні виконати свої зобов’язання утримувати турків”, – закликав він у Twitter.

У свою чергу, як повідомляє Reuters, президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив про готовність відновити військову операцію на північному сході Сирії, якщо курдські сили не відійдуть від межі “безпечної зони”.

За його словами, Сирійські демократичні сили повинні відійти від межі “безпечної зони” у відповідності з підписаною угодою про припинення вогню в Сирії між Туреччиною та США. У разі невиконання умов, Туреччина готова відновити бойові дії.

У той же час, в Міністерстві оборони Туреччини заявили про напад курдських сил в районі “безпечної зони” на північному сході Сирії, в результаті чого поранені п’ятеро військових.

Згідно з повідомленням, напад з боку Сирійських демократичних сил було здійснено в районі прикордонного міста Рас-аль-Айн. Турецькі сили відповіли на атаки в цілях самооборони.

“Атака була проведена з використанням безпілотників, мінометів і легких озброєнь”, – йдеться в повідомленні.

Як відомо, 22 жовтня закінчилося 120-годинне припинення вогню на півночі Сирії, курди покинули зону проведення військової операції Туреччини, після чого Анкара заявила про припинення бойових дій, розпочатих 9 жовтня.