Індія і Пакистан вирішили питання кордону в Кашмірі

Країни уклали угоду про відкриття Картарпурского коридору, який зняв напругу у спірному регіоні.

Індія та Пакистан в четвер, 24 жовтня, підписали історичний договір про кордон у спірному регіоні Кашмір, повідомляє DND.

“В четвер на лінії розмежування в Картарпур Індія і Пакистан підписали історичну угоду про кордон. Вона передбачає відкриття Картарпурського коридору, що, з одного боку, дозволить індійським сикхам здійснювати паломництва до місця народження їхнього духовного лідера Баба Гуру Нанака, а з іншого – суттєво знімає напругу між країнами у спірному прикордонному регіоні Кашмір, де в цьому році майже дійшло до відкритої війни”, – йдеться в повідомленні.

Так, згідно з положеннями угоди, щодня 5000 паломників-сикхів мати право йти через цей коридор.

Зазначається, що договір був підписаний саме напередодні святкування 550-річчя з дня народження духовного лідера сикхів. Індія і Пакистан перед тим, як досягти цієї важливої угоди, пройшли через 3 раунду складних переговорів.

Нагадаємо, лютнева ескалація у відносинах між Пакистаном і Індією сталася після теракту в Кашмірі 14 лютого, в якому загинули 44 індійських силовика. В результаті наступних бойових дій були збиті кілька літаків.