Трамп підбив підсумок військової спецоперації в Сирії

Глава Білого дому задоволений досягнутим результатом у Сирії

Захоплені раніше бойовики терористичного угруповання “Ісламська держава” знаходяться під контролем.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Анкарі і Вашингтону вдалося створити зону безпеки в Сирії, про що він повідомив у своєму Twitter у середу, 23 жовтня.

У повідомленні говориться, що це “великий успіх на кордоні Туреччини та Сирії”. Ще Трамп додав, що припинення вогню турецькою стороною “протрималося, і бойові місії завершилися”.

“Курди знаходяться в безпеці, працювали з нами дуже добре”, – заявив він, додавши, що захоплені раніше бойовики терористичного угруповання “Ісламська держава” тримають під контролем.

Американський президент повідомив, що виступить в 11:00 за часом східного узбережжя Сполучених Штатів (18:00 за києвом) із заявою щодо ситуації на кордоні Туреччини та Сирії.

Як відомо, Туреччина 9 жовтня оголосила про початок військової операції “Джерело світу” на півночі Сирії, метою якої є створення там буферної зони. Вона повинна стати захисним поясом для кордони Туреччини. Анкара розраховує, що туди зможуть повернутися з турецької території сирійські біженці.

Туреччина і США 17 жовтня домовилися про припинення військової операції на 120 годин. Домовленості передбачали висновок курдських сил з 30-кілометрової зони безпеки на кордоні Туреччини та Сирії. Дія режиму припинення вогню закінчилася у вівторок ввечері.

З 23 жовтня Туреччина оголосила про припинення військової операції в Сирії.