Путін і Ердоган підписали меморандум щодо Сирії

Dcnhtxf Genbzf b Ahljufzf ghjljkofkfcm ,jktt itcnb xfcjd

Після тривалих переговорів президентів у Сочі турецька армія оголосила про припинення військової операції в Сирії.

Напередодні в Сочі відбулася зустріч президентів Росії і Туреччини Володимира Путіна і Реджепа Тайіпа Ердогана, яка тривала більше шести годин, і на якій говорили про військової операції Анкари в Сирії. Про підсумки зустрічі повідомляє BBC.

Як повідомляється, президенти підписали спільний меморандум, який передбачає реалізацію наступних кроків:

  • З 12:00 23 жовтня на сирійську сторону сирійсько-турецького кордону, за межами зони операції Туреччини, будуть введені підрозділи російської сирійської військової поліції та прикордонної служби.
  • Курди отримають додаткові 150 годин (трохи більше шести діб) на те, щоб покинути прикордонні райони Сирії і відійти вглиб країни.
  • Після виведення курдських сил на 30 км від кордону.
  • Росія і Туреччина будуть проводити спільне патрулювання на глибину до 10 км на схід і захід від району турецької операції.
  • Статус-кво в нинішньому районі операції Туреччини глибиною 32 км, між поселенням Телль-Абьяд та містом Рас-аль-Айн поруч з турецьким кордоном, буде збережений.
  • Всі курдські сили і їх озброєння будуть виведені з Манбиджа і Таль Рифата.
  • Росія і Туреччина приймуть необхідні заходи для запобігання проникнення потенційних терористів через сирійсько-турецький кордон і будуть сприяти безпечному і добровільному поверненню в Сирію біженців.

За словами міністра оборони РФ Сергія Шойгу, питання про терміни подальшого перебування турецьких військових на північному сході Сирії на переговорах не обговорювалося.

Що стосується курдської проблеми, Москва і Анкара вирішили поки зупинитися на введення контролю в прикордонній зоні шляхом введення туди сирійських урядових військ спільно з російською військовою поліцією.

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що зазначені домовленості фактично забезпечують припинення операції Туреччини в Сирії.

Пізніше в Міноборони Туреччини заявили, що у зв’язку з завершенням виведення курдських формувань з “безпечної зони” військова операція припиняється.

Нагадаємо, турецька армія 9 жовтня розпочала операцію Джерело миру в Сирії проти сил самооборони сирійських курдів (YPG), яку Анкара вважає союзником забороненої в Туреччині Курдської робочої партії (КРП).

За два дні до цього США оголосили про виведення своїх військових з прикордонних районів Туреччини і Сирії, тим самим відкривши Анкарі шлях до наступу.

Туреччина має намір створити в північних регіонах Сирії уздовж свого кордону так звану зону безпеки, очищену від сил самооборони сирійських курдів і бойовиків терористичних угруповань, і розселити там до двох мільйонів сирійських біженців, які зараз знаходяться в Туреччині.