Протести в Гонконгу: влада відкликали скандальний законопроект

Відкликаний законопроект, через якого почалися протести в Гонконзі

Скандальний законопроект, з-за якого кілька місяців тривали масові протести, офіційно відкликаний. Однак, у протестуючих залишаються інші вимоги.

Влада Гонконгу здійснили офіційну процедуру відкликання з Законодавчої ради законопроекту про екстрадицію, який став причиною масових протестів тут з початку літа. Про це в середу, 23 жовтня, повідомив секретар (міністр) з питань безпеки місцевої адміністрації Джон Лі, передає ТАСС.

Таким чином, остаточно задоволено ключова вимога антиурядових демонстрантів – одне з п’яти.

Глава виконавчої влади Гонконгу Керрі Лам на початку вересня публічно пообіцяла офіційно відкликати законопроект з парламенту після того, як поновиться його робота з 16 жовтня після тривалої перерви. Проте минулого тижня це зробити не вдалося з технічних причин: через зрив порядку опозиційними депутатами.

Нагадаємо, на початку літа в Гонконзі спалахнули масові акції протесту проти спроб влади прийняти законопроект про екстрадицію, що дозволяє видавати правопорушників материкового Китаю. В кінці вересня протести загострилися, уряд Гонконгу атакували “коктейлями Молотова”. Поліцейські стріляли по демонстрантах.

Демонстранти також висувають ще чотири вимоги, серед яких звільнення всіх затриманих учасників протестних акцій і демократизація виборчої системи Гонконгу.