Названа причина катастрофи Boeing 737 MAX в Індонезії

Боїнг впав у море через 13 хвилин після зльоту

Слідчі не звинувачують американського виробника літаків компанії Boeing або авіаперевізника в катастрофі.

Причиною загибелі 189 пасажирів та екіпажу літака Boeing 737 MAX, який впав у море незабаром після вильоту з Джакарти 29 жовтня минулого року, став збій системи управління польотом на борту авіалайнера. Відповідні висновки розслідування у середу, 23 жовтня, повідомляє AFP.

“Механічні і конструкторські збої системи управління польотом Boeing 737 MAX були основною причиною катастрофи літака Lion Air минулого року”, – розповіли індонезійські слідчі на брифінгу про висновках слідства в середу.

Деякі родичі загиблих висловили гнів, що слідчі не планують звинуватити американського виробника літаків компанії Boeing або авіаперевізника в катастрофі у своєму заключному звіті про аварії, який очікується в найближчу п’ятницю.

“Ми не задоволені поясненнями слідчих, але у нас немає іншого вибору, як прийняти його”, – заявив журналістам після зустрічі зі слідчими в Джакарті Епі Сямсул Комар, який втратив сина в авакатастрофе.

Попередні розслідування нещасних випадків з літаками моделі Boeing 737 MAX стосувалися недоліків Системи збільшення маневрених характеристик цієї моделі (MCAS) – автоматизованого програмного забезпечення літака, який, як виявилося, пілоти не змогли контролювати.

Національний комітет з безпеки транспорту Індонезії повідомив родичам, що їх заключний звіт буде включати дані про проблеми з системою MCAS як про “сприяє аварії факторі”.

Як відомо, в кінці жовтня минулого року Boeing 737 Max авіакомпанії Lion Air розбився під Джакартою, загинули всі 189 знаходилися на борту людей. А 10 березня цього року в Ефіопії розбився літак Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines, в результаті чого загинули 157 осіб.