“Занадто високі амбіції”: король Таїланду позбавив титулів свою дружину

Король Таїланду позбавив титулів свою дружину

Раніше у жінки було звання консорта – дружини короля без титулу королеви. Тепер король позбавив її титулів і одружився в четвертий раз. Четверта дружина короля отримала статус королеви.

Король Таїланду Маха Ваджиралонгкорн позбавив усіх титулів свою 34-річну дружину за прагнення відповідати рівню королеви. Про це з посиланням на заяву королівського двору повідомляє BBC News у вівторок, 22 жовтня.

З усіх жінок 67-річний монарх Таїланду виділив 34-річну Сининат Вонгваджирапакди, якій дарував звання консорта (дружина правлячого короля без титулу королеви). Сининат стала першою жінкою з 1921 року, яка була удостоєна такого звання.

Тепер же Сининат Вонгваджирапакди позбавили всіх титулів і військових регалій. За два місяці до цього король одружився на начальниці служби своєї охорони Сутхиде Тиджай, яка і отримала офіційний статус королеви. Вона стала четвертою дружиною 67-річного монарха.

“Її поведінка вважається неповагою до милості Його Величності… і викликало розбіжності серед придворних і непорозуміння серед людей…Вона намагалася підняти своє становище, як королева Сутхида”, – йдеться в заяві.

Сининат Вонгваджирапакди – кваліфікована льотчиця і колишня санітарка армії. До останніх днів мала звання генерал-майора.

Королева Сутхида Тиджай – колишня стюардеса і заступниця начальника королівської охорони, багато років є незмінним супутником монарха і завжди супроводжує її на публіці.

Попередній монарх Пхуміпон Адульядет зайняв королівський трон у 1946 році та 19 переворотів не змогли його повалити.