Єврокомісія рекомендувала прийняти Хорватію в Шенгенську зону

Єврокомісія запропонувала Раді ЄС обговорити цю рекомендацію з метою інтеграції Хорватії в Шенген

Хорватія прийняла заходи для забезпечення виконання умов для повного застосування шенгенських правил і стандартів, вважають у Єврокомісії.

Європейська комісія офіційно рекомендувала приєднати Хорватії до числа країн-членів Шенгенської зони. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті ЄК у вівторок, 22 жовтня.

“Я вдячний Хорватії за її зусилля і наполегливість виконати усі необхідні умови для приєднання до Шенгену. Тільки завдяки об’єднанню ми можемо забезпечити сильну Шенгенську зону. Спільне досягнення Шенгену повинно бути нашою спільною метою. Ось чому я вірю, що держави-члени робити правильні кроки для того, щоб Хорватія незабаром стала повноправним членом Шенгену”, – заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

В Єврокомісії вважають, що за результатами процесу шенгенської оцінки, розпочатого в 2016 році, Хорватія прийняла заходи для забезпечення виконання умов для повного застосування шенгенських правил і стандартів.

При цьому наголошується, що Хорватії потрібно буде продовжувати працювати над виконанням всіх поточних дій, зокрема управлінням її зовнішніми кордонами, щоб забезпечити виконання цих умов і надалі.

Єврокомісія запропонувала Раді ЄС обговорити цю рекомендацію з метою інтеграції Хорватії до Шенгенської зони у відповідності з Актом про приєднання 2011 року.