ЄС ніколи не погодиться з “жорстким” Brexit – Туск

ЄС прийме рішення щодо відстрочення Британії в найближчі дні

Йдуть консультації з лідерами ЄС про чергове відстрочення виходу Британії з Європейського союзу.

Євросоюз ніколи не прийме вихід Великобританії з ЄС без угоди. Про це йдеться в заяві глави Євроради Дональда Туска до Європарламенту.

“Ми повинні бути готові до будь-якого сценарію. Але одне повинно бути зрозуміло: як я сказав прем’єр-міністру Джонсону в суботу, “жорсткий” Brexit ніколи не буде нашим рішенням”, – йдеться в заяві.

У документі наголошується, що зараз Туск веде консультації з лідерами ЄС за запитом Лондона про відстрочку Brexit. Рішення ЄС з цього питання очікується в найближчі дні”.

У свою чергу, глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер вважає історію з виходом Британії з Євросоюзу “марною тратою часу”, пише Reuters.

В ході виступу на асамблеї в Страсбурзі, Юнкер зазначив, що Brexit був “марною тратою часу і енергії” і дратував його, так як з-за виходу Британії з ЄС недостатньо було зроблено для покращення життя громадян країн Євросоюзу. Він також зазначив, що схвалить угоду про Brexit тільки після того, як вона буде схвалена британським парламентом.

“Зараз нам потрібно дуже уважно стежити за подіями в Вестмінстері. Але неможливо уявити, що Європейський парламент ратифікує угоду до того, як це зробить Вестмінстер. Спочатку Лондон, а потім Брюссель і Страсбург”, – підкреслив Юнкер.

Голосування за угоду в парламенті Великобританії повинно було відбутися 19 жовтня, але замість угоди депутати проголосували за поправку про те, що угода з ЄС не буде затверджено до тих пір, поки Палата громад не прийме всі закони, необхідні для виходу з ЄС.

Після цього Джонсон направив в Брюссель листа з проханням відкласти Brexit, але не підписав його. Він також направив друге, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відстрочка є помилкою.