У Зімбабве з-за голоду загинули 55 слонів

Деякі з слонів були знайдені в радіусі 50 метрів від водойм, що говорить про те, що вони померли, так і не діставшись до них.

У зимбабвийском національному парку Хванг за останні два місяці померли щонайменше 55 слонів від голоду і сильної посухи. Про це повідомляє BBC.

“Ситуація жахлива. Слони помирають від голоду, і це велика проблема”, – сказав представник зімбабвійського національного парку Тинаше Фараво.

Повідомлялося, що деякі з слонів були знайдені в радіусі 50 метрів від водойм, що говорить про те, що вони померли, так і не діставшись до них.

За словами Фараво, національний парк не отримує державного фінансування і може вміщати 15 тис. слонів, тоді як фактична їх кількість набагато більше – 50 тис. Така ситуація змусила тварин залишити парк і самостійно відправитися на пошуки їжі і води.

Посуха призвела до значного зниження врожайності в Зімбабве, в результаті чого третина населення зіткнулася з гострим дефіцитом продовольства в умовах економічної кризи.

У серпні в доповіді Всесвітньої продовольчої програми ООН говорилося, що два мільйони осіб піддаються ризику голоду в країні. Економічна криза в Зімбабве означає відсутність коштів для належного управління дикою природою.

Одним з рішень є продаж слонів за кордон, але ця практика викликала люту реакцію з боку експертів з дикої природи, які вказують на неналежні умови утримання слонів в іноземних зоопарках.

Раніше повідомлялося, що в Таїланді загинули шість слонів, намагаючись врятувати слоненяти. Причиною нещастя стало падіння слоненя в прірву біля водоспаду.