Рятують від затоплення: у Данії рухають старовинний маяк

Маяк вагою 700 тонн почав працювати ще в 1900 році. Тепер же йому загрожувало затоплення, але місцева влада вирішила його перемістити.

У Данії рятують 120-річний 700-тонний маяк Рубьерг Кнуд, до якого поступово підбирається Північне море. Про це повідомляє The Guardian у вівторок, 22 жовтня.

Маяк висотою в 23 метри поставили на колеса і рейки, щоб відсунути його від берегової лінії. Він почав працювати в 1900 році, тоді він розташовувався приблизно в 200 метрах від узбережжя, в 2019 році – вже у шести метрах, оскільки море розмиває берегову лінію.

Споруду почали переміщати сьогодні близько 9:00 за місцевим часом, він рухається зі швидкістю приблизно 8 метрів на годину. За планом, на нове місце Рубьерг Кнуд прибуде через 10 годин.

Мер міста Хьйорринг, біля якого стоїть маяк, сказав, що якщо під час переміщення споруди щось піде не так, маяк будуть демонтувати.

Міністр охорони навколишнього середовища Данії Леа Вермелин назвала Рубьерг Кнуд національним надбанням. На його порятунок витрачено 5 млн крон. Маяк перестав виконувати свої безпосередні функції в 1968 році, після цього він працював як музей.

Нагадаємо, що раніше в Єгипті реставрували саркофаг Тутанхамона. Саркофаг знаменитого фараона почали реставрувати вперше з 1922 року, коли була знайдена його гробниця.

Також повідомлялося, що в Нідерландах проведуть реставрацію знаменитої картини Рембрандта. Протягом десяти місяців 12 реставраторів будуть працювати над картиною розміром 3,8 метра на 4,5 метра у спеціальній скляній камері.