Протести в Іраку: загинули 157 осіб

В Іраку В ході протестів загинули 157 осіб

Офіційні дані розслідування повідомляють про 149 загиблих цивільних та ще восьми загиблих представників силових органів.

Під час антиурядових протестів в Іраку загинули 157 осіб. Про це з посиланням на офіційні дані розслідування повідомляє Радіо Свобода у вівторок, 22 жовтня.

Серед загиблих – 149 цивільних і вісім співробітників силових структур. У Багдаді зафіксовано найбільшу кількість смертей – 111.

“Розслідування встановило, що близько 70% смертей були викликані кульовими пораненнями в голову або груди, а снайперський вогонь по протестуючих був відкритий з даху будівлі в центральному Багдаді”, – йдеться в повідомленні.

Слідчі рекомендували звільнити керівника операції в Багдаді, а також інших високопоставлених представників силових структур, які відповідальні за застосування таких заходів для врегулювання ситуації.

Також повідомляється, що 25 жовтня в Іраку заплановані нові антиурядові протести.

Нагадаємо, 1 жовтня почалися протести в Багдаді. Пізніше вони охопили не тільки столицю, але і кілька провінцій. Демонстранти вимагають відставки уряду, а також поліпшення умов життя, вирішення проблем у сфері охорони здоров’я, освіти та на ринку праці, боротьби з корупцією.

Раніше повідомлялося про 65 загиблих і майже 2 тисячах поранених під час протестів.