Парламент Британії відхилив законопроект про Brexit

Британський парламент

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон призупинив розгляд законопроекту про Brexit в парламенті.

Депутати парламенту Великобританії відхилила запропонований прем’єр-міністром Борисом Джонсоном законопроект про ратифікацію угоди про Brexit протягом трьох днів. Про це повідомила прес-служба британського парламенту у вівторок, 22 жовтня.

Проти законопроекту про вихід королівства зі складу ЄС проголосували 322 парламентарія, за – 308.

Джонсон після рішення парламенту оголосив, що тимчасово припинить розгляд законопроекту про Brexit. Він висловив намір обговорити з представниками ЄС про можливості не продовжувати терміни виходу Великобританії, а про варіанті Brexit без угоди.

“ЄС тепер має прийняти рішення, як відреагувати на прохання парламенту про відтермінування Brexit. Уряд має йти єдино розумного шляху і посилити підготовку до виходу без угоди”, – заявив британський прем’єр.

Єврокомісія заявила, що очікує подальших рішень Великобританії з вирішення даної ситуації.

У разі прийняття ЄС продовження строків Brexit в палату громад внесуть пропозицію провести загальні вибори.

Нагадаємо, голосування за угоду в парламенті Великобританії повинно було відбутися 19 жовтня, але замість угоди депутати проголосували за поправку про те, що угода з ЄС не буде затверджено до тих пір, поки Палата громад не прийме всі закони, необхідні для виходу з ЄС.

Після цього Джонсон направив в Брюссель листа з проханням відкласти Brexit, але не підписав його. Він також направив друге, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відстрочка є помилкою.