Конгрес США випустив документ про зловживання Трампа

Бюлетень покликаний допомогти краще пояснити виборцям розслідування, яке проводиться щодо президента.

Прес-секретар Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі розповсюдила “інформаційний бюлетень”, в якому представлений перелік грубих зловживань владою, в яких звинувачують президента Дональда Трампа. У списку, зокрема, є “потрясіння”, “кампанія тиску” та “прикриття”. Про це у вівторок, 22 жовтня, повідомляє The Washington Post.

“Як доказ “потрясіння” в інформаційному бюлетені наводяться цитати з розшифровки липневого розмови Трампа з президентом України Володимиром Зеленським, що, як кажуть, малює картину зловживання Трампом своєї посади, спонукаючи іноземне уряд втручатися у вибори в США у 2020 році”, – йдеться в повідомленні.

В якості доказу “прикриття” документ вказує на скаргу, подану викривачем, яка викликала розслідування імпічменту Трампа.

Серед доказів “кампанії тиску” представлені текстові спілкування чиновників Державного департаменту США.

Випуск даного інформаційного бюлетеня покликаний допомогти “краще пояснити розслідування” своїм виборцям.

Відзначається, що на цьому тижні демократи запланували два закритих обговорення, в тому числі одне з участю Білла Тейлора, високопоставленого чиновника посольства США в Україні. В текстовому спілкуванні з іншими американськими дипломатами Тейлор підняв тривогу з приводу того, що Білий дім стримує військову допомогу Україні і наполягає на розслідуванні виборів в США в 2016 році і енергетичної компанії, в якій працював син колишнього віце-президента Джо Байдена Хантер Байден.

Нагадаємо, телефонна розмова президента США з українським колегою Володимиром Зеленським, який відбувся 25 липня, став причиною скандалу і призвела до запуску процедури імпічменту Трампа.

Як стверджують опоненти американського лідера, він під час дзвінка намагався вплинути на Зеленського з метою почати розслідування діяльності в Україні сина екс-віце-президента Джо Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.

Трамп і Зеленський заперечують тиск в ході розмови.