Імператор Японії офіційно вступив на престол

Нарухіто офіційно вступив на престол

Про вступ на престол Нарухіто оголосив з 6,5 метрового трону, який виготовили на початку ХХ століття за старовинними зразками.

59-річний імператор Японії Нарухіто офіційно вступив на престол. Про це повідомляє REUTERS.

“Я клянуся, що буду діяти відповідно до Конституції і буду виконувати свою роботу як символ держави і єдності народу”, – заявив Нарухіто у промові в імператорському палаці.

“Я щиро сподіваюся, що Японія буде розвиватися і надалі, а також буде сприяти дружбі і світу міжнародного співтовариства, добробуту і процвітання завдяки мудрості і постійним зусиллям її жителів”, – додав він.

На церемонію новий імператор прибув у традиційному помаранчевому вбранні. Про вступ на престол Нарухіто оголосив з 6,5 метрового трону, який виготовили на початку ХХ століття за старовинними зразками.

Дружина імператора наділу об’ємне 12-шарове кімоно, зшитого з середньовічним лекалами; її трон був трохи поменше. Прем’єр-міністр Японії теж виголосив привітальну промову перед присутніми.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський бере участь в інтронізації нового імператора Японії.

Нагадаємо, Зеленський прибув з робочим візитом до Японії, щоб бути присутній на інтронізації японського імператора Нарухіто.