Глава дипмісії США в Україні свідчить перед Конгресом

Вільям Тейлор є одним з ключових свідків у справі про імпічмент Дональду Трампу. Він очолив посольство США в Україні після відкликання Марі Йованович.

Голова дипломатичної місії США в Україні свідчить перед слідчими комітетами Палати представників Конгресу США. Про це повідомляє Голос Америки у вівторок, 22 жовтня.

Тейлор був послом США в Україні в 2006-2009 роках, а в червні 2019 вдруге очолив американське посольство в Києві на посаді тимчасово повіреного США в Україні, після відкликання посолки Марі Йованович.

Демократи в Конгресі планують почути більше про рішення Трампа затримати військову допомогу для України. Про те, що Вільям Тейлор має таку інформацію, стало відомо після свідчень колишнього спецпредставника США з питань України Курта Волкера. Тоді Палата представників оприлюднила листування американських дипломатів і радника Володимира Зеленського Андрія Єрмака.

У розмові брав участь і Вільям Тейлор. Він написав послу США в Євросоюзі Гордону Сондленду: “Як я вже говорив по телефону, я вважаю це безглуздям відмовляти у військової допомоги для допомоги в політичній кампанії”.

“Одного разу, якщо демократ стане президентом, а республіканці будуть мати більшість у Палаті представників, навіть з невеликою перевагою, вони зможуть оголосити імпічмент президенту без належної процедури, прозорості або будь-яких юридичних підстав. Всі республіканці повинні пам’ятати, що зараз вони стають свідками лінчування. Але ми переможемо!” – прокоментував розвиток подій Дональд Трамп в Twitter.

Нагадаємо, демократи запустили процедуру імпічменту Трампа через скандал навколо його розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

Як стверджують опоненти американського лідера, він під час дзвінка намагався вплинути на Зеленського з метою почати розслідування діяльності в Україні сина екс-віце-президента Джо Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.

Трамп і Зеленський заперечують тиск в ході розмови.