Естонські військові підірвали торпедний катер часів Другої світової

На борту затопленого катера знаходилися дві торпеди, що становлять потенційну небезпеку для судноплавства.

Службовці Військово-морського флоту Естонії підірвали біля берегів острова Сааремаа торпедний катер часів Другої світової війни з двома 533-міліметровими торпедами на борту. Про це у вівторок, 22 жовтня, повідомляє ERR.

“Користь від операції була подвійною: моряки з спецподготовкой змогли відшліфувати свої навички, а знешкодження підводних вибухових пристроїв сприяло підвищенню безпеки на морі”, – розповів капітан-лейтенант Мати Терве.

Торпед на борту катера типу Р-5 представляли потенційну небезпеку, наприклад, при тралении і опусканні якоря, оскільки вони містили 600 кг вибухової речовини.

У період з 1933 по 1941 роки було випущено 300 торпедних катерів Р-5. У Другу світову війну вони вважалися одними з найбільш швидких, але з важкими морськими умовами справлялися погано.

 

Кількома днями раніше на півночі Італії знешкодили бомбу часів Другої світової. Заради цього владі довелося евакуювати 4000 чоловік з центру північного міста Больцано.

Нагадаємо, що в лютому на північному сході Парижа евакуювали близько 1600 осіб у зв’язку з операцією зі знешкодження бомби часів Другої світової війни.