ЄС почав ратифікацію угоди про Brexit

В Євросоюзі приступили до процесу ратифікації угоди, але уважно стежать за подіями в Лондоні.

Європейський Союз запустив процес ратифікації нової угоди про Brexit з Великобританією. Про це в понеділок, 21 жовтня, заявила прес-секретар Єврокомісії Міна Андрєєва на прес-конференції в Брюсселі, повідомляє Європейська правда.

“Ми зі свого боку, звичайно, дуже ретельно стежимо за подіями в Лондоні цього тижня. ЄС зі свого боку почав процес ратифікації. Мішель Барньє у неділю надав останню інформацію послам 24 країн, і сьогодні він надасть інформацію відповідному комітету Європарламенту у Страсбурзі”, – сказала вона.

Андрєєва також зазначила, що Єврокомісія “взяла до відома” результати суботнього голосування в британському парламенті і додала, що листи Бориса Джонсона про відстрочення не змінюють процедуру ратифікації.

Як відомо, угода про Brexit повинна ратифікувати не тільки британська сторона, але і Європарламент, який на цьому тижні проводить пленарну сесію.

Голосування за угоду в парламенті Великобританії повинно було відбутися 19 жовтня, але замість угоди депутати проголосували за поправку про те, що угода з ЄС не буде затверджено до тих пір, поки Палата громад не прийме всі закони, необхідні для виходу з ЄС.

Після цього Джонсон направив в Брюссель листа з проханням відкласти Brexit, але не підписав його. Він також направив друге, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відстрочка є помилкою.